W naszym przedszkolu 1 raz w miesiącu świętujemy dzień owocu lub warzywa. W tym miesiącu przypadło Święto Jabłka. Jakim dobrodziejstwem są te owoce raczej nikomu przypominać nie trzeba. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat jabłka i przystąpiły do pracy. Zadanie do łatwych nie należało, bowiem trzeba było utrzeć jabłka na tarce. Zanim przystąpiliśmy do tej pracy dowiedzieliśmy się o zasadach bezpiecznego posługiwania się tarką. Dla jednych było to zajęcie trudne, dla innych łatwe, ale tarte jabłuszka smakowały wszystkim! Dzieci miały możliwość zajadania się suszonymi jabłkami, a także piły domowy, pasteryzowany jabłkowy sok., bez dodatku cukru i konserwantów. Dzieci zachwalały soczek domowej roboty i stwierdziły, że jest lepszy od tego z kartonika.