W środę ( 21 XI 2012 r.) w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Jabłka” .W grupie ,,Muchomorków” już od samego rana mogliśmy poczuć magię jabłkowego dnia. Wszystkie dzieci bowiem do przedszkola przyniosły jabłuszka, które podczas zajęć opisywaliśmy, a potem ze smakiem kosztowaliśmy.Ten dzień był niewątpliwe ucztą dla kubków smakowych, bowiem ,,Muchomorki” oprócz owoców spożywały także różnorodne jabłuszkowe delicje:: konfitury, suszone jabłka. Dzieci badały owoce różnorodnymi zmysłami, w ten sposób dogłębnie poznaliśmy budowę jabłuszka, a potem dzieci nazwały je według własnego pomysłu. Podczas zajęć przedszkolaki włączyły się w dyskusję na temat znanej sentencji odnośnie walorów zdrowotnych omawianego owocu , a mianowicie : ,,Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie” .Dzięki temu przedszkolaki wiedzą, że jabłka są nie tylko smaczne, pachnące , ale przede wszystkim , iż są zdrowe i ich codzienne jedzenia zapewnia lepsze zdrowie . Po naszym ,,jabłuszkowym ucztowaniu” rozwiązaliśmy ,,Quiz owocowy” , a potem dzieci wykonywały prace plastyczne techniką stemplowania ,w których wykorzystaliśmy kawałki jabłek, gazę , farbki oraz bibułę. Dzieci z wielką chęcią oddały się twórczej ekspresji . Podczas ,,Jabłkowego dnia okazało się także, że wszystkie obecne ,,Muchomorki” są zwolennikami jedzenia jabłek, a więc… jedzmy jabłka…,,na zdrowie”