14 października to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. To święto wszystkich pracowników oświaty. W Naszym przedszkolu z okazji tego dnia występ przygotowały dzieci z grupy Muchomorków i Krokodylków

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po ogłoszeniu Dnia Edukacji Narodowej, w Polsce utworzono pierwsze ministerstwo oświaty w całej Europie. Zorganizowano trzystopniowe szkolnictwo – szkoły parafialne, szkoły powiatowe i dla najzdolniejszych uczniów – uniwersytety. Wówczas istniały dwa: w Krakowie i Wilnie. O ile w Polsce Dzień Edukacji Narodowej przypada na 14 października, o tyle od 1994 roku Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest w ponad 100 krajach – w dniu 5 października, pod patronatem UNESCO.