W marcu i kwietniu dzieci z grupy VI uczestniczyły w różnorodnych działaniach ekologicznych. ,,Kangurki” m.in. badały właściwości gleby, przeprowadzały doświadczenia ukazujące budowę i składniki jajka. Dzieci przekonały się również co się dzieje ze skorupką jajka po zanurzeniu jej w occie. Przedszkolaki systematycznie pielęgnują również rośliny zasiane w kąciku przyrody w sali. Niektóre warzywa z kącika ,,Kangurki” już nawet smakowały-szczypiorek i rzeżuszka zasiane przez dzieci nie dość, że się prezentowały pięknie, to przede wszystkim dla przedszkolaków okazały się prawdziwym przysmakiem.

W kwietniu obchodziliśmy ,,Dni Ziemi”, dlatego też ,,Kangurki” wzięły udział w sprzątaniu najbliższej okolicy przedszkola oraz wykonywały prace plastyczne związane z ekologią pt. ,,Listy do Ziemi”,w których to wykazywały się pomysłowością na narysowanie różnorodnych sposobów ograniczania zanieczyszczeń. Dzieci posiadają duży zasób wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach związanych z tą tematyką , dlatego też ,,Z ekologią jesteśmy za pan brat!”