Dzieci z grupy VI we wrześniu i październiku uczestniczyły w różnorodnych działaniach ekologicznych. ,,Kangurki” bardzo lubią eksperymentować i tak przeprowadzaliśmy różnorodne doświadczania oraz zabawy badawcze : m.in. z wodą i z powietrzem, a potem na ich podstawie wyciągaliśmy wnioski, które są dla dzieci również cenną wiedzą na temat przyrody i zjawisk w niej występujących. Jesień to piękna pora roku, dlatego też mogło zabraknąć w naszej pracy tej tematyki. Dzieci wykonywały ,,Album Jesienny” z nazbieranych liści, które też za pomocą lup dogłębnie zostały zbadane. Wykorzystaliśmy również dary jesienne-kasztany i żołędzie, z których dzieci zrobiły bardzo pomysłowe ludziki. Natomiast w sali urządziliśmy KĄCIK PRZYRODY , który wypełniają dary jesieni, owoce, warzywa, konfitury, które dzieci przynosiły z domów. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w urządzaniu naszego jesiennego kącika!