W ramach koła ekologicznego dzieci z grupy II miały możliwość wykonania kilku doświadczeń przy użyciu naczyń laboratoryjnych. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci owe naczynia nie były szklane tylko plastikowe. Podczas zajęć poznaliśmy nazwy poszczególnych naczyń, opisaliśmy ich charakterystyczny wygląd oraz każdy miał możliwość dotknięcia naczynia. Na początku obserwowaliśmy, co dzieje się ze śniegiem przyniesionym do Sali przedszkola. Wszystkie Biedronki jednogłośnie odpowiedziały, że śnieg topnieje, gdyż w Sali jest ciepło. Dzieci zaobserwowały, że roztopiony śnieg nie jest czysty, pomimo tego, że w postaci ciała stałego jest biały. Następnie wykonaliśmy bardzo efektowne doświadczenie. Do dwóch naczyń nalaliśmy- ciepłą i zimną wodę. Do naczyń z wodą dodaliśmy kilka kropel rozpuszczonego barwnika spożywczego. Obserwowaliśmy co dzieje się z barwnikiem w ciepłej, a co w zimnej wodzie. Kolejne doświadczenie miało nam pokazać, co dzieje się podczas wrzucania monet do wody oraz, ile monet zmieści się w naczyniu z wodą. Na koniec każde dziecko, miało możliwość obserwowania śniegu przy użyciu lupy. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i z wielką chęcią podchodziły do stolika w celu wykonania określonego zadania. To były bardzo ciekawe zajęcia, a Biedronki dobrze wiedzą, że to nie są czary i z niecierpliwością oczekują na kolejne doświadczenia!