W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy kolejne doświadczenie,,Hodowla drożdży”. Potrzebowaliśmy 4 butelki plastikowe, drożdże, wodę, cukier, sól, mąkę i balony.Najpierw dzieci kruszyły drożdże do butelek, później dolewały wodę, dosypywały do jednej butelki 5 łyżeczek cukru, do drugiej 5 łyżeczek mąki, do trzeciej 5 łyżeczek soli, a do czwartej tylko wodę.Po rozmieszaniu nałożyliśmy na butelki balony, aby sprawdzić,co będzie się działo.Podpisaliśmy butelki:cukier, mąka, sól i próba kontrolna, po czym odstawiliśmy w ciepłe miejsce. Już po chwili balonik założony na butelkę z cukrem zaczął się wypełniać powietrzem.Dzieci dowiedziały się, że jak wszystkie żywe organizmy, tak i drożdże ,aby żyć muszą się odżywiać. Im pokarm lepszy tym więcej dwutlenku węgla produkują.

Drożdże w procesie oddychania wytworzyły dwutlenek węgla, który wypełnił nasze baloniki, ale tylko ten cukrem i ten z mąką.