W środę 12 II 2013 r. grupę VI czekała kolejna atrakcja kulinarna. Tym razem w ramach przedsięwzięcia ,,Smacznie i zdrowo” przygotowywaliśmy deser owocowy. Dzieci już od rana z niecierpliwością wyczekiwały na pyszności- galaretka z owocami i kolorową posypką zapowiadały się naprawdę obiecująco! ,,Kangurki” nie zawiodły się! Deser bardzo zasmakował , a zawartość talerzyka znikała w mgnieniu oka, dlatego większość dzieci prosiła o dokładkę smakołyku. Nasze comiesięczne zadania kulinarne są przez ,,Kangurki” bardzo lubiane. W ten sposób przedszkolaki poznają nie tylko różnorodne smaki, wdrażane są do samodzielności, ale także utrwalają zdrowe nawyki żywieniowe, które kształtowane w dzieciństwie wpływają bardzo często na późniejsze wybory, dlatego też mądre przysłowie :

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał, choć nie należy do nowych w tym przypadku jest jak najbardziej aktualne!