W ostatnim tygodniu głównym tematem zajęć w grupie Krasnoludków było zdrowie. Dzieci  zapoznane zostały z piramidą zdrowia; przedszkolaki wiedzą, że  nie tylko zdrowe odżywianie jest ważne dla naszego zdrowie ale także sport oraz higiena. Podczas zajęć Krasnoludki chętnie wykonywały różne ćwiczenia oraz uczestniczyły w zajęciach ruchowych.  Dzieci oglądały różne przedmioty, wybierały tylko te, które służą do codziennej higieny ciała oraz jamy ustnej. Z pośród obrazków produktów zdrowych jak i tych które są niezdrowe dla naszych zębów dzieci dopasowywały obrazki do odpowiednich ilustracji ząbka zdrowego i ząbka z próchnicą. W kolejnej części zajęć dzieci zapoznały się z określeniem długi, krótki. Porównywały długość dwóch sylwet szczoteczki do zębów. Następie kolorowały określoną  jedną długość sylwety kredki.