Gościliśmy dziś w naszej grupie Panią Zosię, która jest już emerytowaną nauczycielką i również pracowała kiedyś w przedszkolu. Pani Zosia przeczytała dzieciom bajkę Doroty Gellner,,Zawiłości miłości”. Pani Dorota Gellner opowiada o zakochaniu, wspólnym gotowaniu, listach miłosnych, szczęściu, zrywaniu i powracaniu, pomaganiu w praniu, jeżdżeniu na karuzeli, motylach w brzuchu i błysku w oku. Książka napisana z humorem, dzieci słuchały z przejęciem , a później opowiadały o tym, co to jest zakochanie, kto i komu daje pierścionek zaręczynowy, jak długo trzeba być zakochanym, żeby wziąć ślub.Jak wyrazić drugiej osobie, że się ją kocha? Jakich użyć słów, co zrobić i jak przekazać to piękne uczucie? Dzieci wiedzą wszystko!