8 stycznia dzieci z grupy Tygrysków zainspirowane zimową aurą postanowiły sprawdzić, ile prawdy jest w tytułowym pytaniu. Zabrały ze sobą na spacer plastikowy pojemnik, który wypełniły po brzegi śniegiem. Po powrocie do przedszkola pojemnik został położony blisko kaloryfera.  Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali, co się stało, kiedy pojemnik wypełniony śniegiem postały przez jakiś czas w ich ciepłej sali.  Po pewnym czasie Tygryski pod okiem nauczyciela dokonały głównego doświadczenia  – przyjrzały się wodzie która powstała ze śniegu. Ku zdziwieniu niektórych okazało się, że śnieg wcale nie jest tak czysty jak by się to mogło wydawać. Po tym zdarzeniu Tygryski obiecały, że będą upominać każdego, kto w ferworze zimowej zabawy będzie próbował, jak „smakuje” śnieg.