Dzieci z grupy Żuczków zainspirowane zimową aurą postanowiły sprawdzić, ile prawdy jest w tytułowym pytaniu. Zabrały ze sobą plastikowy dzbanek oraz plastikowe kubeczki, który wypełniły śniegiem i lodowymi bryłkami śniegu. Po powrocie do przedszkola plastikowy dzbanuszek oraz kubeczki zostały ułożone blisko kaloryfera.  Dzieci dowiedziały się, że śnieg to opad atmosferyczny, słuchały również o tym, że woda może występować pod postacią ciała stałego (lód, śnieg), gazu (para wodna) i cieczy (woda). Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali, co się stanie ze słoikami wypełnionymi  śniegiem  stojącymi w ciepłej sali.  Na drugi dzień Żuczki pod okiem nauczyciela dokonały głównego doświadczenia – przelały wodę powstałą ze śniegu i lodu do mniejszych przezroczystych pojemników. Ku zdziwieniu niektórych okazało się, że śnieg wcale nie jest tak czysty jak by się to mogło wydawać. Po tym zdarzeniu Żuczki obiecały, że nie będą próbowały, jak „smakuje” śnieg.