„Kangurki” w ramach Klubu Ekologa rozpoczęły eksperyment „Czego potrzebują rośliny, aby rosnąć?”. Dzieci rozłożyły watę w miseczkach i spryskały ją wodą natomiast w 1 miseczce oznaczonej żółtym kolorem nasączyły watę łyżką octu. Na tak przygotowane podłoże wysiały nasiona rzeżuchy. Następnie obserwowały przez lupy założoną hodowlę . Zostały założone dwa kalendarze wzrostu roślin do zapisu prowadzonych obserwacji. Na okładce umieszczono ilustrację rzeżuchy a w środku dzieci nakleiły kilka ziaren, namalowały suche ziarna oraz ziarna zalane wodą i octem. Dzieci będą obserwowały i malowały 2 różne obrazki ilustrujące proces kiełkowania nasion.

W tym doświadczeniu dzieci dowiedzą się, że rośliny potrzebują określonych warunków, aby móc rosnąć oraz, że niektóre rzeczy zakłócają ten wzrost. Ziarna na wacie spryskanej wodą będą kiełkować. Natomiast ziarna na wacie nasączonej octem nie wykiełkują .

Tekst i zdjęcia Halina Ramult.