Od kilku lat nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie Akademii Aquafresh. Jest to program profilaktyki higieny jamy ustnej. Bohaterowie programu „Pastusie” (Milky, Lilly,Billy) i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o zęby oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”. W tym roku w ramach realizacji programu, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w największej ilości dzieci myjących jednocześnie ząbki.

30 września punktualnie o godz. 12.00 wszystkie grupy zaczęły myć jednocześnie zęby. Aby rekord został pobity przedszkolaki musiały szczotkować ząbki przez 2 minuty. Wszystkie dzieci przystąpiły do próby z wielkim zaangażowaniem. Przed godziną 13.00 otrzymaliśmy informację od organizatorów, iż wspólnie z nami, w całej Polsce, zęby myło ponad 250 tysięcy przedszkolaków i że Rekord Guinnessa został pobity. Wszyscy bardzo się ucieszyli, a Pani Dyrektor wręczyła każdemu pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu rekordu.

Po dokładnym podliczeniu wszystkich zgłoszonych do bicia rekordu dzieci okazało się, że wszystkich przedszkolaków myjących zęby w tym samym czasie było: 313.328 Rekord ten z pewnością nie będzie łatwy do pobicia.