Dzieci z grupy Biedronki,  wybrały się do kołobrzeskiej manufaktury słodyczy „Karmelowo”. Jest to miejsce,  gdzie produkcja  odbywa się  w 100%  ręcznie, bez ulepszaczy, przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych barwników.  Na wycieczce przedszkolaki miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania słodkości. Przez cały czas obserwowały proces produkcyjny – od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów,  aż do momentu pakowania gotowych produktów. Mistrzowie pracy z karmelem pokazali, na czym polega ich fach i każde z dzieci mogło się przekonać, że robienie lizaków to prawdziwa sztuka. Biedronki mogły posmakować pracy miejscowych mistrzów Manufaktury, bowiem wszyscy dostali słodki upominek w postaci ogromnego lizaka.