W tym tygodniu naszym motywem przewodnim były zwierzęta mieszkające na wsi. W ramach zajęć poznaliśmy nazwy zwierząt oraz ich młode, posłuchaliśmy ciekawostek nt. wybranych zwierząt, dowiedzieliśmy się, co daje nam hodowla zwierząt oraz jak nazywają się domy zwierząt wiejskich; naśladowaliśmy chód i odgłosy zwierząt; rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe. Przez cały tydzień przynosiliśmy do przedszkola figurki zwierząt wiejskich, którymi bawiliśmy się w każdej wolnej chwili. Dzieci przynosiły książeczki, które opisywały życie na wsi. W  czwartek odbyły się u nas nietypowe zajęcia plastyczne. Naszym zadaniem było wykonanie zwierzęcia wiejskiego dowolną techniką. Przypomnieliśmy sobie zasady współpracy i pracy w grupie. Zostaliśmy podzieleni na małe grupy, każda grupa samodzielnie wybrała sobie zwierzę i zabraliśmy się do pracy. W naszej Sali pojawił się kącik kreatywny. W kąciku tym znajdowały się różnorodne materiały: kleje, nożyczki, kolorowe piórka, wata, gazety, kolorowy papier, farby, plastelina, pędzelki, bibułki i wiele innych. Dzieci samodzielnie podchodziły do stolika kreatywnego i wybierały sobie materiały, które są im potrzebne do wykonania pracy; same decydowały, jak i czym będą pracowały. Biedronki nakładały sobie na plastikowe tacki wybrane materiały, nalewały sobie do kubeczków wodę, klej. Dzieci miały możliwość wybrania sobie także miejsca pracy: mogły pracować tradycyjnie przy stolikach lub usiąść wygodnie na dywanie, który został zabezpieczony folią malarską, tak, aby nasza praca była swobodna i bezpieczna. Na początku większość dzieci wybrała tradycyjną formę pracy- przy stoliku, jednakże z biegiem czasu prawie wszystkie Biedronki przeniosły się na dywan. Dzieci świetnie ze sobą współpracowały w grupach, pracowały w ciszy, samodzielnie dzieliły się obowiązkami pracy w grupie. Dzięki tej owocnej współpracy powstały piękne prace, które można podziwiać w szatni przedszkola. Dzieciom tak spodobała się praca i zabawa, że po zakończonym zadaniu malowały, wydzierały, wyklejały, bawiły się kolorami i materiałami na dużych formatach. To była wspaniała zabawa i niezapomniane emocje!