W związku z tym, że w tym tygodniu uczymy się wszystkiego na temat zawodu sprzedawcy postanowiliśmy udać się do kwiaciarni, w której pracuje mama naszej koleżanki Amelki. Pani Paulina wyjaśniła dzieciom jak wygląda jej praca, co można kupić w kwiaciarni, oraz pokazała jak powstają najpiękniejsze bukiety kwiatów. W sklepie- tak jak należy dzieci ustawiły się w długą kolejkę i cierpliwie czekały na swoją kolej dokonania zakupu, każdy kupił sobie cukiereczka i odliczył za niego określoną ilość monet, oczywiście podczas robienia zakupu dzieci nie zapomniały o używaniu zwrotów grzecznościowych- wszystkie pięknie poradziły sobie z tak trudnym zadaniem. Przy okazji odwiedzin w kwiaciarni Pani Paulina pokazała dzieciom pierwsze wiosenne kwiaty, wyjaśniła na czym polega różnica między kwiatami doniczkowymi i ciętymi, wyjaśniła jak rośnie kwiat z cebulki i jakie są jego części oraz przekazała informacje na temat jak dbać o kwiaty żeby długo cieszyły oko. Na koniec odwiedzin czekała na nas ogromna niespodzianka w postaci pięknego bukietu z lizaków, z którego każde dziecko przed pójściem do domku wyciągnęło lizaczka dla siebie. Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie i pomoc Pani Paulinie.