12 maja w poniedziałek grupa II wybrała się na fascynującą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Dzieci miały okazję poznać sprzęt, pomieszczenia oraz umiejętności i różne stroje strażaków. Dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Dzieciaki obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się strażakiem siedząc w wozie strażackim, przymierzając czapkę strażacką, lub lejąc wodę z prawdziwego strażackiego węża. Pan Paweł Kapica opowiedział dzieciom o swojej pracy, zapoznał ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych, ze sprzętem do gaszenia pożarów. Dziękujemy strażakom za współpracę, za to, że zawsze bardzo chętnie przyjmują nas w swojej placówce. Najwięcej emocji wzbudziło chyba jednak lanie wody z wężów strażackich oraz podziwianie zjazdu strażaków na rurze.

Ta wizyta bardzo wzbogaciła wiedzę dzieci o wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej i nie zepsuł jej nam nawet padający deszcz. Po wizycie w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Kto wie może któryś z nich zostanie strażakiem?