Dnia 22.03.2019 Biedroneczki wybrały się do Biblioteki Dziecięcej przy ulicy Brzozowej. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece.

Na początku Pani bibliotekarka opowiedziała o swoim zawodzie, pokazała karty czytelnika, powiedziała do czego służą. Następnie dzieci miały możliwość obejrzeć różnego rodzaju książki, począwszy od tych tradycyjnych, kończąc na interaktywnych, materiałowych i przestrzennych.

Później dzieci zostały zaproszone do wysłuchania książki „Przygody Fenka – wiosna w ogrodzie”. Na koniec znalazła się chwila na ulubione zajęcie dzieci – zabawę. Miłą niespodzianką były otrzymane kolorowanki, przedstawiające tytułowego bohatera książki.

Wyjście do biblioteki było ciekawym i ekscytującym przeżyciem. Wszystkie dzieci zadeklarowały chęć częstszego odwiedzania biblioteki, do czego serdecznie zachęcamy rodziców