Dnia 8 listopada Kangurki wybrały się do pobliskiej księgarni. Dzieci oglądały książeczki i dzieliły się spostrzeżeniami na temat książek i księgarni. Pani która tam pracuje opowiadała dzieciom ciekawe bajki pokazywała też różnego rodzaju literaturę dziecięcą , kangurki z zachwytem i ciekawością przysłuchiwały się tej pogadance . Dzieci w prezencie dla pani z księgarni przygotowały własnoręcznie wykonaną książeczkę z rysunkami ulubionych postaci z baśni oraz wyrecytowały wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Każde dziecko na zakończenie wizyty w księgarni otrzymało mały upominek . Dzieciom z naszej grupy bardzo podobała się wycieczka do księgarni . Więc wszystkich rodziców zachęcamy do szukania mądrych i ciekawych książeczek i czytaniu ich swoim pociechom.