Dnia 27.11.2017r. dzieci z grupy V zajęły się eksperymentowaniem. Tego dnia nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania pt. ,,Bajka o mydlanej bańce”. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci samodzielnie próbowały stworzyć przepis na roztwór do wykonania baniek mydlanych oraz szukały odpowiedzi na pytanie dlaczego Marynce, głównej bohaterce opowiadania nie udawało się wykonanie baniek mydlanych. Po długich rozmowach dzieci zabrały się do wykonania roztworu do puszczania baniek mydlanych. Dzieci przygotowały wszystkie niezbędne elementy i wspólnie wykonały roztwór. Następnie rozpoczęła się świetna zabawa logopedyczna- dzieci dmuchały przez słomkę do kubeczka i powstawała piana, którą zdmuchiwały na podłogę. To była świetna zabawa, która dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji. Następnie zabraliśmy się za wykonywanie doświadczeń- badaliśmy rozpuszczalność wybranych substancji w wodzie a także wykonywaliśmy różne doświadczenia zużyciem wody, barwników spożywczych, farb i musującej witaminy C. To były bardzo interesujące zajęcia, które skupiły uwagę wszystkich dzieci!