W dniu 21.03.2016 r w naszym przedszkolu odbyła się impreza ogólnoprzedszkolna

„ BAL NA POWITANIE WIOSNY”

Dzieci spotkały się z panią Wiosną na jadalni. Razem z panią Wiosną i zajączkami wielkanocnymi oraz swoimi paniami uczestniczyły w zabawach tanecznych przy muzyce, konkursach i quizie o tematyce wiosennej. Każda grupa przygotowała niespodziankę dla Wiosenki; prezentując   wybraną  formę  – piosenkę lub wiersz  przeplataną tańcami . Na zakończenie odbyło się kolorowanie sukni Pani Wiosny wręczonej przez zajączki wielkanocne.  Za pięknie i starannie wykonane prace dzieci otrzymały prezenty od zajączków wielkanocnych. Po drugim śniadaniu dzieci udały się na przemarsz barwnym korowodem z marzanną , gaikami –maikami, instrumentami wokół  osiedla. Po powrocie odbyły się zabawy taneczne w salach grup.

Podczas wiosennego balu dzieci zapoznały się ze zwyczajem powitania wiosny i z symbolem marzanny. W pogodnej i radosnej atmosferze dzieci integrowały się podczas wspólnej zabawy i tańców oraz swobodnej improwizacji  na tle muzyki.