Jak wiadomo trwa Karnawał….I właśnie z tej okazji odbył się w naszym przedszkolu B al Karnawałowy figur geometrycznych. Nie od dziś wiadomo, że swoje bale mają dzieci, dorośli, misie, lalki, ale jeszcze nigdy nie było balu dla figur geometrycznych. Bal prowadzili :pan Figura i pani Figurynka, zaś dzieci pojawiły się w opaskach z emblematem figur geometrycznych na swoich głowach- każda grupa miała emblemat innej figury. Podczas wspólnej zabawy poznaliśmy takie figury jak półkole, trapez, romb, dowiedzieliśmy się jak można samemu je wykonać. Oprócz tego mogliśmy rysować figury na balonach, ozdabiać je, tańczyć z figurami a także malować figury na specjalnych karnawałowych pelerynach. Dzieci bardzo starały się ozdobić peleryny, a kiedy już to zrobiły panie nauczycielki z miłą chęcią je założyły i zaprezentowały się w nich w rytm muzyki wszystkim dzieciom. Na koniec nie mogło zabraknąć takiej potrawy jak karnawałowa sałatka figurowa. Dzieci segregowały poznane figury według koloru. Na początku balu dzieci śpiewały ” będzie głośno, będzie radośnie…” i tak właśnie było. Bal karnawałowy figur geometrycznych uważamy za bardzo udany.

Justynka Pajdak i Daniel Miszke