W piątek 25.10.2013 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesienny. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, w jarzębinowych koralach, a to specjalnie na powitanie wyjątkowego gościa-Pani Jesieni. Wszystkie grupy dla Pani Jesieni zaprezentowały na uroczystości piękne występy -wiersze, piosenki jesienne. Natomiast Pani Jesień dla dzieci przygotowała również moc atrakcji. Przedszkolaki z naszym gościem bawiły się w rytmie Lambady, Macareny. Z dziećmi bawiły się także dziewczynki ze szkolnego koła Caritas , które prowadzi pani Teresa Jóźwik. Dziewczynki są absolwentkami naszego przedszkola, a obecnie uczennicami Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu. Pani Jesień zadbała, by dla wszystkich znalazło się na Balu coś ciekawego, a więc była także gimnastyka umysłu , a w jej ramach dzieci rozwiązywały Quiz o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Były również zagadki na rozpoznanie darów jesieni , warzyw i owoców jesiennych w różnorodnej formie-smakowej, dotykowej. Na zakończenie Balu Pani Jesień zaprosiła dzieci do pożegnalnego tańca oraz na słodki poczęstunek , a więc w naszym przedszkolu: „Bal jesienny czasem radości- kiedy wśród kolorowych liści wspaniała zabawa zagości”!