24 listopada 2016r. w naszej grupie obchodziłyśmy uroczystość andrzejkową. Na tę okoliczność  przygotowaliśmy odpowiednią dekorację sali, wiele bardzo ciekawych, śmiesznych a także pouczających zabaw i konkursów. W programie „Andrzejek” znalazły się tańce przy ulubionych utworach, zabawy – wróżby z imionami kolegów, koleżanek z przedszkola ( przy okazji dzieci ćwiczyły głoskowanie, wykazały się znajomością liczb, liter, niektóre zademonstrowały swoje umiejętności czytelnicze, losowanie gwiazdek ( na odwrocie były obrazki – symbole np. „serce”- rodzice bardzo Cię kochają; „gwiazda”- zostaniesz gwiazdą filmową; „jabłko”- jedz dużo owoców i warzyw a będziesz zdrowy; „palma”- pojedziesz z rodzicami na egzotyczne wakacje itp. ,itd., losowanie „nietoperzy”- tym razem były pouczające przysłowia np.: „Kłamstwo ma krótkie nogi” „Grzeczność niewiele kosztuje, a przynosi wiele korzyści”. Wszystkie wesołe zabawy były przeplatane skocznymi utworami, nie tylko z repertuaru przedszkolaków. W połowie zabawy, aby dzieci troszkę odsapnęły, przygotowany został  poczęstunek. Była to wesoło – słodko- czarodziejska zabawa.