W poniedziałek, 30 listopada, ,,Żuczki ” i ,,Modraczki” miały niezwykłych gości. Przybyła do nich Baba Jaga i Wróżka, które zapoznały dzieci z tradycjami związanymi z andrzejkowymi wróżbami. Niezwykli goście zachęcili dzieci do wesołej zabawy przy muzyce. Miotła Baby Jagi stała w kątku i pilnowała porządku przy zachowaniu kolejności wróżb. Wróżka, mocą swojej czarodziejskiej różdżki, przy pomocy Baby Jagi, oznajmiała dzieciom, co je czeka w przyszłości. Dzieci nauczyły się czarodziejskiego zaklęcia, które powtarzały razem z Wróżką i Babą Jagą, kierując swoje pantofelki w stronę drzwi, wrzucając grosik do wody,dowiadując się jaka liczba jest dla nich najszczęśliwsza czy lejąc na wodę wosk. Andrzejkowe wróżenie, zapach wosku, świateł cienie, słodkie ciasta i ciasteczka, Baba Jaga i Wróżka, stworzyły niepowtarzalną atmosferę, którą dzieci będą pamiętały bardzo długo.

Barbara Dobrowolska
Anna Pajdak