Dawniej w wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Obecnie Andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie. I właśnie dla dobrej zabawy w grupie V, w czwartek (26.11.2009) odbyły się Andrzejki. Wśród wróżb, z których próbowaliśmy odczytać przyszłość znalazły się: „Przestawianie butów za próg”, „Koło przyszłości”, „Losowanie przyszłego zawodu”, „Wróżba kwiatowa”, „Spodki”, „Wróżba balonowa”, no i oczywiście lanie wosku. Mamy, które przybyły na to spotkanie czynnie włączyły się w „czarowanie”. Dzieci z dużym zainteresowaniem sprawdzały „co je czeka”; niektóre wróżyły sobie kilkakrotnie. Po wróżbach czekał na wszystkich słodki poczęstunek i zabawa. Dzieci były zadowolone z tego co przyniesie im przyszłość.