Jak co roku nasze przedszkole włączyło się do Akcji Sprzątanie Świata. Biedronki również z chęcią i zapałem uczestniczyły w akcji. W tym dniu dzieci brały udział w zajęciach kształcących świadomość ekologiczną. Została przeprowadzona pogadanka na temat potrzeby sprzątania świata i segregacji śmieci. Dzieci słusznie zauważyły, że przyjemniej i zdrowo żyje się w czystym a nie zanieczyszczonym środowisku. Dowiedziały się co należy, a czego nie należy wrzucać do poszczególnych pojemników. Kolejnym zadaniem dzieci było posegregowanie śmieci do odpowiednich worków. Zadanie to, nie sprawiło dzieciom trudności, gdyż Biedronki już dobrze wiedzą, co wrzucamy do niebieskiego, żółtego i zielonego pojemnika. Zadaniem naszych Biedronek było posprzątanie terenu przedszkola, więc po zajęciach dzieci wyposażone w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki wybrały się na przedszkolny plac, by wspólnie go posprzątać. Dzieci nie znalazły dużej ilości odpadów, a to świadczy o tym, że dzieci z naszego przedszkola dbają o porządek na przedszkolnym placu. Po powrocie do przedszkola Biedronki wykonały plakat propagujący Akcję ,,Sprzątnie Świata”. Wszystkie dzieci aktywnie włączyły się w wykonanie plakatu i tak powstał piękny plakat, który można podziwiać na gazetce Nasze Prace w szatni przedszkola.