Nasze przedszkole uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”. W ramach tej akcji, dzieci utrwalają informacje związane ze zdrową żywnością, racjonalnym odżywianiem oraz umiejętności prawidłowego doboru produktów. Muchomorki omawiały piramidę żywieniową, opowiadały i układały swoje ulubione menu na śniadanie, obiad i kolację a następnie sprawdzały czy jest ono zdrowe. Jednak największą radość sprawiło dzieciom zespołowe układanie piramidy żywieniowej przy pomocy ilustracji artykułów spożywczych. takie wspólne działania uświadamiają dzieciom, że aby drużyna mogła odnieść sukces to trzeba współpracować i wspólnie działać, licząc się z każdą ososba z drużyny.

Na kolejnych zajęciach w ramach tej akcji Muchomorki samodzielnie przygotują zdrowy podwieczorek.