Nasze przedszkole, już po raz kolejny bierze udział w profilaktycznym projekcie antyalkoholowym. W tym roku projekt „Zdrowy styl życia – jestem wolny od nałogów”, dotyczy zdrowego żywienia oraz wpływu używek na organizm człowieka.
W ramach działań związanych z projektem, dzieci z naszego przedszkola obejrzały profilaktyczny film animowany . „Tajemnica zaginionej” skarbonki jest to amerykański edukacyjny film animowany, którego bohaterami są postacie z znanych seriali animowanych jak „Kacze opowieści”, „Zwariowane Melodie”, „Smefry” i „Szaleństwa Alvina Wiewiórki”. Film ma pokazać, jak złe i szkodliwe w życiu są narkotyki. Głównym bohaterem historii jest nastolatek Michał, który okrada swoją siostrę Kasię z pieniędzy w celu kupienia narkotyku. Kasia zauważa bardzo dziwne zachowanie brata, po czym razem z różnymi bohaterami bajek postanawia pomóc zagubionemu chłopcu.