Proponowane zabawy rozwijają u dzieci koordynację wzrokowo-ruchową oraz procesy poznawcze.

1. „Stemplowanie” – można wykorzystać ziemniaki/ korki od wina. Odcinamy od ziemniaka końcówkę. Następnie rysujemy na ziemniaku pożądany wzór
    i wycinamy małym nożykiem zbędne części. Płaską gąbeczkę nasączamy farbą a następnie dociskamy do niej ziemniaczany stempelek i robimy wzory.
  •  „Tropiciel kształtów” – (kilka przedmiotów) obrysowujemy kształt każdego przedmiotu i układamy przedmioty przed dzieckiem, zachęcamy do dopasowania przedmiotu do odpowiedniego kształtu.
  • „Pingpongowy komin” – wykorzystujemy tubę po folii kuchennej/ ręczniku papierowym lub po papierze toaletowym. Tubę przywiązujemy do nogi stołu/ poręczy. Następnie wrzucamy piłkę do tuby i obserwujemy jak wylatuje.

Polecam strony internetowe:

www.mojedziecikreatywnie.pl

www.domowyprzedszkolak.

Miłej zabawyJ

Opracowała:

mgr Paulina Małolepsza (specjalista)