Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Nasza placówka, podobnie jak w latach ubiegłych, włączyła się w tę akcję.

W dniach 01.10.-07.10.2020. w przedszkolu było bardzo „sportowo”. W czwartek dzieci ćwiczyły ze swoimi paniami aerobik. W piątek ogród przedszkolny zamienił się w tor przeszkód. W poniedziałek wszyscy bawili się z chustami animacyjnymi. We wtorek przedszkolaki brały udział w zabawach tanecznych z wykorzystaniem elementów Zumby. W środę dzieci ćwiczyły wspólnie z judokami.

Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczył we wszystkich konkurencjach, zabawach ruchowych i po raz kolejny udowodniły, że są bardzo wysportowane.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację minionego tygodnia.