Dnia 07.12.2018r. dzieci wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki  Zabawek Pluszowych „Kolor – Plusz w Koszalinie, która od 1998r. produkuje zabawki pluszowe własnej  kolekcji  oraz na zamówienie. Fabryka posiada licencję na produkcję pluszowej maskotki  „Misia Uszatka”.                        Dzieci zapoznały się z historią  powstania zabawek  poprzez obejrzenie  ciekawych  eksponatów ,jedna z pań w ciekawy sposób zaprezentowała kolejne etapy produkcji zabawek pluszowych. Dzieci poznały maszyny do wykonania  precyzyjnych i małych elementów zabawek pluszowych .Fabryka tworzy  produkty wielkoseryjne i unikatowe  gdzie ważny jest każdy detal i jakość pracy wszystkich pań krawcowych, którą dzieci obserwowały podczas wycieczki. Fabryka oferuje zabawki w rozmaitych wielkościach, to tutaj powstają przebrania i ciekawe kostiumy  reklamowe. Najbardziej znany to  „Mały głód”, którego dzieci spotkały w Fabryce Zabawek. Na początku swojej wizyty przedszkolaki poznały  kolejne etapy  produkcji  zabawek  poczynając od pracowni  projektu , kroju, szwalni, aż po gotowy produkt- miś. Dzieci zobaczyły jak od pomysłu do wykonania długa jest droga każdego misia . Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały w prezencie pluszowego misia , którego  wykonanie obserwowały według kolejnych etapów. Dzieci obiecały ,że po powrocie z wycieczki wybiorą imię dla swojego misia. Na koniec dzieci otrzymały od pracowników  Fabryki małego pluszowego bociana. Starszaki wróciły zadowolone  pełne wrażeń i nowych doświadczeń zdobytych podczas wycieczki .