Grupa V po raz kolejny raz doświadczyła i dowiodła, jak ważną rolę odgrywa współpraca, a efekty pracy zależne są nie od pojedynczych osób, lecz od całego zespołu. Po raz kolejny nasza sala zamieniła się w salę zadań i zagadek. Tym razem dzieci miały cztery zadania. Zadanie pierwsze polegało na wykonaniu albumu. Album składał się z kilku części. Na pojedynczych kartkach były zapisane wyrazy. Zadaniem dzieci było dokonanie analizy sylabowej i głoskowej wyrazów; za pomocą białych kartoników dzieci wizualizowały liczbę sylab; za pomocą czerwonych kartoników wizualizowały- samogłoski, niebieskim- spółgłoski. W zadaniu numer dwa doskonaliliśmy umiejętność globalnego odczytywania wyrazów oraz umiejętność rozpoznawania zwierząt. Zadanie trzecie polegało na zaprojektowaniu balowej sukni- dzieci wg własnego pomysłu projektowały suknie na bal karnawałowy. W ostatnim zadaniu doskonaliliśmy percepcję wzrokową- składaliśmy w całość obrazki pocięte na kilka części oraz dopasowywaliśmy obrazki przedstawiające charakterystyczne elementy poszczególnych pór roku. Każde wykonane zadanie odznaczaliśmy na planszy oraz fotografowaliśmy przy użyciu tabletu. To niesamowite, jak dzieci świetnie radzą sobie z wykonaniem zadań! Największą radość dzieci odczuwają podczas wykonywania fotografii efektów swoich prac!