W ostatnim tygodniu głównym tematem naszych zajęć byłe nasze miasto Kołobrzeg. W czwartek 14 marca dzieci z grupy III oraz VIII chcąc dowiedzieć się ciekawostek na temat historii naszego miasta postanowiły zaprosić na wspólne zajęcia pana Daniela bo jak się okazało, historię naszego miasta ma w małym palcu. Pan Daniel opowiedział dzieciom o odkryciu źródeł solankowych , wyjaśnił co oznaczają symbole na herbie, w bardzo ciekawy sposób przedstawił  dzieciom, że o  nasze miasto walczyło inne państwo ale dzięki odważnym ludziom należy do Polski. Przedszkolaki poznały również  historię Pomnika Sanitariuszki jak również Pomnika Zaślubin z  Morzem. Bardzo dziękujemy panu Danielowi za pouczającą i jakże ciekawą lekcję historii.