W ubiegłym tygodniu w ramach podsumowania zdobytych wiadomości nt. nowej pory roku- wiosny, dzieci z grupy V wykonały Lapbook’a.

Lapbook jest formą samodzielnie wykonanej przez dzieci książki w której umieszcza się wiadomości/informacje na dany temat. Pozwala na rozwijanie u dzieci kreatywności oraz umożliwia usystematyzowanie wiedzy w ramach powtórzeń.

Tygryski w swoich książeczkach umieściły obrazki ilustrujące poszczególne etapy rozwoju motyla oraz rozwoju rośliny- tulipana. Własnoręcznie podpisały elementy składające się na budowę kwiata. Ponadto utworzyły dwie miniaturowe książeczki ilustrujące zwiastuny wiosny oraz zjawiska przyrodnicze charakterystyczne dla okresu wiosennego. Z prawej strony lapbook’a umieściły narzędzia ogrodnicze, które wykorzystywane są do wiosennych prac w ogrodzie. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoją książeczkę- wycinały litery do utworzenia strony tytułowej, wycinały ilustracje i napisy, kolorowały obrazki, pisały wyrazy, przyklejały wycięte elementy…miały bardzo dużo pracy! Tworzenie lapbook’a przyniosło dzieciom wiele radości oraz rozbudziło nowe pomysły na utworzenie kolejnych książeczek. Forma pracy pozwoliła nam na doskonalenie wielu umiejętności oraz umożliwiła nam przeprowadzenie pogłębionej refleksji nt. zdobytych wiadomości, umiejętności, określenia sukcesów i trudności, które napotkaliśmy. Wszystkie działania pozwalają nam na jeszcze efektywniejszą pracę!!!