Spektakle teatralne

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią nie możemy gościć w naszym przedszkolu aktorów ani muzyków. Dlatego w naszej sali możemy oglądać występy on-line z udziałem prawdziwych artystów.


Dbamy o ptaszki !

Krasnoludki znając zagrożenia przyrody, kiedy nastają chłodne dni rozpoczęły dokarmianie ptaków w karmnikach, tak by wiedziały, gdzie czeka na nich jedzonko. W ten sposób rozwijamy w dzieciach troskę o środowisko przyrodnicze oraz wrażliwość na dobro zwierząt.


Biedronki dbają o ptaki

Maluszki z grupy II podczas jednych z grudniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi  dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Wykonały wcześniej także prace z instrukcją  „Karmnik dla ptaków”, a nawet wykonały kulki dla ptaków, w których znalazły się ptasie przysmaki. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony w przedszkolnym ogrodzie.

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.


Krasnoludki na jadalni

Dzieci już są coraz bardziej samodzielne: pełnią dyżury oraz same odnoszą zastawę po zjedzonym posiłku. Podczas pełnienia dyżurów dzieci ustawiają talerze kubki oraz sztućce na stołach oraz dbają o porządek po posiłku.


Teatr on-line

Grupa V wie jak należy zachować się w trakcie spektakli teatralnych oraz koncertów, w których chętnie uczestniczyła on-line. Dzieci pamiętały także o odświętnym stroju.


Praca z instrukcją- Tygryski

Tygryski lubią wykonywać prace z instrukcją. Dzięki instrukcji wiedzą jakie czynności po kolei należy wykonać, aby osiągnąć wyznaczony cel.Jak ciekawie spędzać czas?

W ramach alternatywnego spędzania czasu wolnego, Biedronki przygotowywały i ze smakiem zajadały gofry. Dodatkowo wykonały ścieżkę sensoryczną w sali, na której można poćwiczyć i atrakcyjnie spędzić czas.


Praca z instrukcją, gr. II

Prace z instrukcją wcale nie są takie łatwe, jednak bardzo lubimy je wykonywać, bo efekt końcowy daje nam wiele radości.


Samodzielność w szatni gr IV

Z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej samodzielni. Ćwiczymy samoobsługę oraz dbamy o porządek na naszych półkach. Potrafimy sami założyć poszczególne części garderoby z pomocą instrukcji. Kiedy trzeba – pomagamy sobie wzajemnie.


Praca z instrukcją; gr IV

Bardzo lubimy wykonywać prace plastyczne w oparciu o instrukcję. Dzięki instrukcji znamy poszczególne etapy wykonania pracy i potrafimy doprowadzić ją do końca.


Dyżury w gr. III

Dyżurni w przedszkolu to działanie, dzięki któremu nasze przedszkolaki uczą się pomagać i pełnić funkcje społeczne. Dla dziecka potrafi to być duże wyróżnienie i odpowiedzialność.

W naszej grupie mamy dyżurnych od: kącika zabawek, kącika czytelniczego, kącika plastycznego, dyżurnego od łazienki oraz jadalni. Jak również dyżurnych od zadań specjalnych tzw. prawa ręka.


Praca z instrukcją

Jest to narzędzie, które krok po kroku przeprowadza dziecko przez proces wykonywania zadania . Dziecko samo decyduje kiedy wykona pracę, pracując samodzielnie. W razie problemów może skorzystać z pomocy kolegi z grupy oraz nauczyciela.Dyżury, współpraca

Grupa V potrafi już samodzielnie planować dzień oraz dyżury. Dzieci chętnie wykonują powierzone im zadania, prace z instrukcją i odpowiedzialnie pełnią dyżury. Potrafią nakrywać do stołu, chętnie robią porządki w sali. Dzieci chętnie podejmują współpracę, jak na przykład podczas wspólnego tworzenia gry planszowej w sali.


Współpraca

Praca  według planu daltońskiego zaspokaja potrzebę dziecięcej aktywności, rozwija kreatywność, samodzielność, poczucie odpowiedzialności i umiejętność współpracy.


Zabawy z tablicą

Tablica multimedialna w naszej sali ma kilka funkcji-służy do oglądania przedstawień i koncertów, nauki i zabawy. Dzieci bardzo lubią czas, który mogą spędzić na zabawach z wykorzystaniem jej. Jednak pamiętają, że należy ograniczać czas przeznaczony na tego typu środki i wiedzą kiedy należy zakończyć tego typu zabawy.


Ścieżka sensoryczna

Podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym Biedronki lubią zabawy na ścieżce sensorycznej. Można po niej biegać, chodzić, skakać. Zabawa na takiej ścieżce daje możliwość poćwiczenia nóg i stóp.
Koncerty umuzykalniające

Krasnoludki bardzo lubią poznawać nowe rzeczy i zdobywać nowe wiadomości. Lubią też muzykę. Dlatego z zainteresowaniem uczestniczą w koncernach umuzykalniających on-line.


Krasnoludki potrafią korzystać z toalety

W miesiącu wrzesień bardzo dużo czasu poświęciliśmy na naukę dbania o swoją higienę, tak by wszystkie dzieci potrafiły samodzielnie korzystać z toalety, myć ręce oraz dbać o swoje przybory toaletowe.


Krasnoludki nie lubią się nudzić

Na zajęciach poznawaliśmy możliwości spędzania czasu wolnego w domu oraz na świeżym powietrzu. Dzieci przedstawiały różnorodne propozycje alternatyw dla oglądania bajek oraz korzystania z komputera, dzięki temu powstał piękny plakat – efekt burzy mózgów w grupie maluchów.

Dyżury; gr. I

Krasnoludki, chociaż małe bardzo lubią pomagać i pełnić dyżury. Oprócz dyżurów na jadalni, dzieci pełnią dyżury w sali. Pomoc małych pomocników jest nieoceniona.


Nasze hodowle

Dbaliśmy właściwie o nasz roślinki. Dlatego wyrosły piękne i zdrowe. W każdej chwili możemy dodać je do zjadanych przez nas posiłków i dzięki temu, my będziemy zdrowi.


Hodowla roślin gr.II

Pod koniec września przedszkolaki spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Każde z dzieci na ten dzień miało przynieść cebulę. Dzieci postępowały wg wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do doniczek, następnie zasadziliśmy cebule i podlaliśmy wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Systematyczne podlewanie i dbanie o roślinki sprawiło, że dzieci mogły wykorzystać go do kanapek podczas śniadania.  


Zabawy na magicznym dywanie

Zabawy na magicznym dywanie lubią chyba wszystkie przedszkolaki. Jest to wspaniały sposób na spędzanie czasu, wspólną zabawę z innymi, a przy okazji doskonali się spostrzegawczość i refleks.


Prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym. 


Dbamy o ogród

Dzieci z grupy VII bardzo lubią pomagać we wszelakich pracach. Dziś pomagały w porządkowaniu przedszkolnego ogrodu. Dla niektórych coś może wydawać się ciężką pracą, dla dzieci to była wspaniała pożyteczna zabawa. Dzięki nim nasze podwórko zostało oczyszczone z liści.Czynności higieniczne; gr IV

Każdego dnia pamiętamy o systematycznym myciu rąk. Wiemy, że należy je myć po wejściu na salę, przed posiłkiem czy po powrocie z podwórka. Znamy także poszczególne etapy mycia rąk. Pamiętamy o podwijaniu rękawów oraz dokładnym spłukiwaniu mydła i wycieraniu rąk do sucha.


Zajęcia profilaktyczne

Dzięki wykonaniu plakatów dzieci utrwaliły wiedzę związaną z nałogami. Wykonanie plakatów miało na celu kształtować postawy odpowiedzialne za własne zdrowie oraz uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem oraz skutki nadmiernego spożywanie alkoholu.


Krasnoludki rozprawiają o nałogach

Dzieci zupełnie inaczej patrzą na świat, inaczej rozumieją bezpieczeństwo, czasem zadziwiają nas dorosłych i tak było tym razem. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczyły w cyklu zajęć Nałogi to zło, na których omawialiśmy różne rodzaje uzależnień: od alkoholu, narkotyków, Internetu oraz papierosów. Efektem każdego zajęcia było tworzenie kolejnego elementu plakatu, aż w końcu powstał jeden duży plakat prezentujący zdanie Krasnoludków na ten temat : NAŁOGI – ZŁO


Plakat – skutki picia alkoholu gr IV

Podczas pobytu w przedszkolu mieliśmy okazję dowiedzieć się jak alkohol  wpływa na zdrowie i życie człowieka. Wiemy jak bardzo jest niezdrowy i odradzamy każdemu jego picie.

Konkurs „Najpiękniejsza Kukiełka Warzywna”

W październiku nastąpił finał konkursu „Najpiękniejsza Kukiełka Warzywna”. Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników! Bardzo dziękujemy za tak piękne zaangażowanie oraz przygotowanie pięknych kukiełek! Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki oraz pamiątkowe dyplomy.


Założenie ogródka ziołowego w sali

Aby założyć hodowlę ziół i roślin niezbędne są doniczki, ziemia i nasionka. Dzięki tej wiedzy Krasnoludki założyły hodowle  pietruszki, rozmarynu i oregano. Kiedy roślinki urosną będą mogli wykorzystać je jako dodatek do potraw. Najpierw jednak trzeba o nie właściwie dbać- o czym wiedzą wszystkie dzieci.


Bezpieczni w przedszkolu

Dzieci z grupy Krasnoludków znają i korzystają z zasad bezpieczeństwa – pięknie poruszają się po przedszkolu oraz w sali.


Zabawy w ogrodzie

Grupa V chętnie korzysta z placu zabaw. Gdy tylko pogoda dopisuje, spędzamy czas na świeżym powietrzu świetnie się bawiąc i urządzając wyścigi samochodowe. Lubimy także bawić się na ścieżce sensorycznej. Podczas wyjść obserwujemy także pogodę, którą dzieci zaznaczają na wizualizacji w sali.


Czyste rączki, gr. II

Choć jesteśmy jeszcze mali wiemy doskonale jak dbać o higienę. Kilka razy dziennie myjemy ręce i pamiętamy już jakie czynności należy wykonać, by zrobić to właściwie. Dzięki temu nasze rączki są czyste.


Hodowla roślin

Dzieci z grupy VII uczyły się jak sadzić i pielęgnować rośliny.  Zadanie wykonywały w parach, dzięki temu uczyły się  zgodnej współpracy. Mają świadomość czego potrzeba roślinom do wzrostu, dlatego też pamiętają o podlewaniu ich. Założona hodowla pozwala przedszkolakom na  codzienną obserwację wzrostu ich roślin.


Teatrzyki online

Udział w spektaklach online. Omówienie z dziećmi zasad zachowania podczas przedstawienia. Zwrócenie uwagi na aktorów oraz scenografię.


Dyżurni; gr IV

Chociaż mamy tylko 4 lata bardzo chętnie podejmujemy w przedszkolu dyżury. Jesteśmy coraz bardziej samodzielni i coraz lepiej wykonujemy powierzone nam obowiązki. Lubimy nakrywać do posiłków oraz dbać o naszą salę. Codziennie sprzątamy ją po skończonej zabawie, a dyżurni sali dbają o to, aby każda zabawka wróciła na swoje miejsce. Pomocnik nauczyciela dba o to, aby każdego dnia zaznaczać nowy dzień tygodnia oraz panującą za oknem pogodę.


Hodowla ziół

Dzięki samodzielnemu założeniu hodowli szczypiorku z cebulki dzieci poznały warunki jakie są potrzebne roślinom do życia, a sadzenie  i dbanie sprawiło im ogromną radość. Poprzez obserwacje i pełnienie dyżurów dzieci rozwijają umiejętności poznawcze oraz kształtują opiekuńczą postawę wobec roślin i środowiska a wychodowany szczypiorek zjadły tworząc zdrowe kanapki. 


Dbamy o zdrowie gr.V

Tygryski wspaniale radzą sobie z pracami wymagającymi samodzielności i współpracy. Chętnie gromadziły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, wzięły także udział w quizie ,,Jestem mały zuch, o zdrowie dbam za dwóch”. Świetnie poradziły sobie z wykonaniem pysznej sałatki owocowej według instrukcji. Wszystko wykonały samodzielnie. Było przepysznie!


Bezpieczeństwo, spotkanie z policjantem, kontrakt

Grupa V wie już wszystko na temat bezpieczeństwa, zna numery alarmowe i piosenki z nimi związane. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu z Panem policjantem, wzorowo odpowiadały na wszystkie pytania. Aby być bezpiecznym w sali, wspólnie stworzyliśmy kontrakt, który został własnoręcznie podpisany i przypomina nam o przyjętych zasadach.


Przedstawienia teatralne

Raz w miesiącu, dzieci miały możliwość obejrzenia teatrzyków on-line. Organizowanie przedstawień teatralnych na terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat.Dbamy o zdrowie; gr. III


Owocowe Smoothie –przygotowywanie owocowego koktajlu zgodnie z instrukcją


Samo zdrowie

Z myślą o  witaminkach, Biedronki postanowiły zrobić sok owocowo-warzywny. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci umyły owoce, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy wszyscy cieszyli się jego smakiem. Nic nie zastąpi takiej dawki witamin, w dodatku zrobionej własnoręcznie.

Bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy.


Spożywanie warzyw gr. VI


Dbamy o zdrowie gr.III

Z początkiem jesieni w naszym przedszkolu realizowany był temat dotyczący zdrowia. Celem zajęć było propagowanie zdrowego stylu odżywiania się, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie twórczych zainteresowań wyobraźni i fantazji. Nasz Muchomorki w ramach promocji zdrowego żywienia przygotowały samodzielnie sok owocowo- warzywny. Dzieci chętnie i z uśmiechem na twarzy próbowały nowych smaków.


Dyżury gr.VII

Dzieci z grupy VII bardzo chętnie pełnią dyżury. Nasi dyżurni od posiłków chodzą nakrywać do stołów, a także dbają o porządek po skończonym posiłku. Do pełnienia dyżuru dzieci podchodzą z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością.


XII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich; XXVI Turniej Miast i Gmin

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Nasza placówka, podobnie jak w latach ubiegłych, włączyła się w tę akcję.

W dniach 01.10.-07.10.2020. w przedszkolu było bardzo „sportowo”. W czwartek dzieci ćwiczyły ze swoimi paniami aerobik. W piątek ogród przedszkolny zamienił się w tor przeszkód. W poniedziałek wszyscy bawili się z chustami animacyjnymi. We wtorek przedszkolaki brały udział w zabawach tanecznych z wykorzystaniem elementów Zumby. W środę dzieci ćwiczyły wspólnie z judokami.

Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczył we wszystkich konkurencjach, zabawach ruchowych i po raz kolejny udowodniły, że są bardzo wysportowane.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację minionego tygodnia.


Dyżurni w grupie VIII

 „Chce być dobrym dyżurnym”

Dyżurny ma obowiązków wiele
podczas obiadu, podczas śniadania.
Rozdaje sztućce, kubki, talerze,
to są naprawdę trudne zadania.

Sprawdza czy klocki są w pojemnikach,
podlewa kwiatki, książki układa.
W sali porządek zawsze być musi,
taka dyżurnych ważna zasada.

Poprzez pełnienie dyżurów dzieci:

  • stają się bardziej samodzielne i zorganizowane,
  • są odpowiedzialne za powierzone im zadania,
  • stają się gospodarzami swojej sali,
  • wykonują zadania na rzecz grupy,
  • odczuwają radość z dobrze wykonanego zadania.

Spotkanie  z Policjantem, gr. I

Dbając o wiedzę  z zakresu bezpieczeństwa dzieci odbyły ważne spotkanie z Policjantem, podczas którego poznawały zasady ruchu drogowego, jak być widocznym na drodze oraz jak nie należy zachowywać się podczas spaceru.


Spotkanie z policjantem; gr. II

Pod koniec września dzieci miały spotkanie z policjantem podczas, którego mogły utrwalić wiadomości dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.


Jak być bezpiecznym?

Dzięki spotkaniu z policjantem dzieci z grupy VII dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa. Teraz  bardzo dobrze wiedzą jak należy poruszać się w ruchu miejskim i jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni.


Bezpieczni na drodze; gr. VI

Od samego początku roku szkolnego przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa i dzięki temu, wiemy co robić, by nie narażać się na niebezpieczeństwo. Po zakończeniu tematu dotyczącego bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, poprosiliśmy pana policjanta, aby towarzyszył nam podczas ćwiczeń w przechodzeniu przez jezdnię. Po takim spotkaniu jesteśmy pewni, że wiemy bardzo dobrze jak dbać o bezpieczeństwo na drodze.


Dyżury w szatni; gr. VI

Jako 5-latki potrafimy zrobić dużo rzeczy. Jesteśmy coraz bardziej samodzielni, jednak w dalszym ciągu czasami potrzebujemy pomocy. Sami również lubimy pomagać, dlatego bardzo lubimy pełnić dyżury. Dbamy wtedy o porządek, upominamy te dzieci, które o porządek nie dbają, udzielamy rad i pomagamy tym, którzy sami jeszcze nie potrafią wykonać niektórych czynności.


Dyżurni w gr. VI.

Dzieci z grupy VI bardzo chętnie podejmują różne aktywności. Jako 5-latki, dużo już wiedzą i potrafią. W ostatnich dniach świetnie sprawdzają się jako dyżurni na jadalni- sprawnie i szybko rozkładają zastawę i sztućce. Podczas posiłków dbają o to, by nikomu nic nie zabrakło, a także o porządek po skończonym posiłku. Do pełnienia dyżuru dzieci podchodzą z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością.


Praca z instrukcją w gr. III

Lubimy bardzo być samodzielni i lubimy nowe wyzwania. Dużo radości sprawiają nam zadania, dlatego z zaangażowaniem wykonujemy wszystkie prace plastyczne, a zwłaszcza te w oparciu o instrukcję. Dzięki takiej instrukcji wiemy co nam będzie potrzebne do wykonania pracy, a także w jakiej kolejności wykonywać zdanie, by osiągnąć zamierzony cel.


Nowa szatnia i nowa łazienka

Od początku roku szkolnego nasze przedszkolaki mogą korzystać z nowej szatni, a także nowej łazienki. Zakup sfinansowany został z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nasze przedszkole realizuje projekt  edukacyjny „Świadomy przedszkolak”, którego podstawowym celem jest wyposażenie dzieci w podstawowe wartości moralne, społeczne i zdrowotne; propagowanie zdrowego stylu życia bez szkodliwych używek, kształtowanie postaw asertywnych.

Dzięki tym zakupom dzieci będą mogły rozwijać swoją samodzielność, pełnić dyżury, a także kształtować świadome postawy dbania o wygląd i higienę.


Ścieżka sensoryczna


Zabawy na ścieżce sensorycznej.


Ścieżka sensoryczna.

Ostatnio w naszym przedszkolnym ogrodzie pojawiła się ścieżka sensoryczna. Jest to dodatkowe miejsce do fajnej zabawy. Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą dla wszystkich.


Kącik roślin, ziół w gr. IV.


Zielony kącik, gr. VI.


Propozycje wspólnego spędzania czasu- teatrzyki online 🙂


Propozycje zabaw dla dzieci i rodziców 🙂


Konkurs plastyczny „Najpiękniejszy wianek/stroik wiosenny”

Konkurs plastyczny „Najpiękniejszy wianek/stroik wiosenny” zorganizowany został przez Przedszkole Miejskie nr 8 im. Jana Brzechwy w Kołobrzegu w ramach realizacji projektu „Świadomy przedszkolak” i adresowany był do wszystkich dzieci uczęszczających do placówki.
Celem konkursu było:
– rozwijanie wrażliwości estetycznej, kreatywności oraz wyobraźni,
– rozbudzanie ciekawości poznawczej i samodzielności,
– rozwijanie sprawności manualnej dzieci,
– poznawanie nowych technik twórczych i rozwiązań konstrukcyjnych oraz sposobu ich zastosowania,
Technika wykonania prac była dowolna. Prace należało przesłać droga mailową na wskazany adres. Dzieci wykonywały swoje prace do 12 czerwca 2020r.
W konkursie wzięło udział 3 dzieci. Wszystkie wianki wykonane były z polnych kwiatów i prezentowały się pięknie. Dzieci otrzymały nagrody w postaci książek i dyplomów.
NAGRODZONE PRACE
JAKUB ŁAGÓDKA (Gr I)
PATRYK ŁAGÓDKA (Gr I)
MAJA ANDZIAK (Gr V)


Wiem, co jem- moja zdrowa przekąska.

Serdecznie wszystkim dziękuje za wysłane prace, wszystkie są bardzo pomysłowe i piękne. Cieszę się, że przedszkolaki pamiętają o zdrowym odżywianiu i sprawia im to przyjemność.  Przekąski wyglądają wyśmienicie i przede wszystkim są zdrowe, a praca plastyczna jest pięknie wykonana i również przypomina o tym, że WIEM, CO JEM !!! Wszystkim serdecznie gratuluję. Dyplomy będą czekać, na każdego w przedszkolu .


Propozycje zabaw dla dzieci i rodziców 🙂


Zajęcia z robotyki w grupie IV.

Pewnego zimowego dnia odwiedził nas pan z robotami. Dowiedzieliśmy się jak nim kierować. Nawet sami mogliśmy zbudować robota według instrukcji a także zaprojektować własne z wykorzystaniem klocków lego. To była bardzo fajna zabawa.

Zajęcia z robotyki w grupie II

Zajęcia z robotyki w grupie V


Propozycje zabaw dla dzieci i rodziców 🙂


Zabawy sportowe z Akademią Piłkarską; gr. III

Każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie. Ostatnio mogliśmy wziąć udział w treningu piłki nożnej, który specjalnie dla nas przygotowali zawodnicy i trenerzy Akademii Piłkarskiej. Wszystkie ćwiczenia były bardzo ciekawe i choć niektóre wyglądały na trudne, doskonale sobie z nimi poradziliśmy. Dzieci, mimo, iż trochę się zmęczyły, to zgodnie stwierdziły, że bardzo dobrze się bawiły.


Czas wolny z dziećmi! Jak spędzić go razem?


 Magiczny dywan-grupa IV.

Zabawy na magicznym dywanie zawsze przysparzają dzieciom wiele radości. Dzięki niemu możemy się przenieść w magiczny świat gier. Przedszkolaki wspólnie odkopywały skarby ukryte w piasku, przeskakiwały jak małpka po lianach łapiąc banany, przeciągały linę i odnajdywały tropy zwierząt.


Koncert umuzykalniający

Podczas lutowego koncertu umuzykalniającego, pt. „Kolory w muzyce”, mogliśmy dowiedzieć się, że muzyka może również mieć kolory i kojarzyć się z barwami, a także nastrojami. Panowie muzycy przygotowali dla nas kilka interesujących zabaw, które pomogły nam to zrozumieć. Koncert wszystkim bardzo się podobał.


Wizyta grupy IV i VII w straży pożarnej.

W ferie zimowe odwiedziliśmy kołobrzeską straż pożarną. Zwiedziliśmy cały budynek-garaż, miejsce gdzie ćwiczą i odpoczywają strażacy. Weszliśmy do wozów strażackich, widzieliśmy jak szybko panowie gotowi są do akcji. A na koniec przebraliśmy się w stroje strażackie i dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. To była wspaniała wycieczka! 


Wycieczka do Straży Pożarnej.

Podczas ferii zimowych dzieci uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej. Dzięki temu, mogły zwiedzić remizę, poznać pracę strażaków, a także dowiedzieć się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w różnych, codziennych sytuacjach. Panowie strażacy bardzo dokładnie wyjaśnili dzieciom, gdzie można bawić się podczas zimowych szaleństw, a które miejsca są niebezpieczne. Przedszkolaki wiedzą także jakie działania podjąć kiedy jesteśmy świadkami pożaru. To była bardzo miła i wiele ucząca wycieczka.


Koncert umuzykalniający.

Dnia 13 stycznia, w przedszkolu odbył się kolejny koncert umuzykalniający. Tematem przewodnim był GŁOS – Najpiękniejszy instrument. Dzieci wzięły udział w zabawie muzycznej ukazującej możliwości ludzkiego głosu. Próbowały nawet swoich sił w naśladowaniu odgłosów natury – poszło im nieźle! Ponadto wykonały interesujące ćwiczenia emisyjne i dykcyjne, w które wplecione zostały wiersze J. Tuwima ,,O Panu Tralalińskim”, ,,Spóźniony słowik” oraz ,,Ptasie radio”.


Od Stycznia do września 2020r. Nasze przedszkole realizuje Projekt edukacyjny „Świadomy przedszkolak.

Profilaktyka, to proces wspierania dziecka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi rozwojowi oraz eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu. Program profilaktyki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ma on na celu tworzyć warunki do kształtowania postaw i wartości, ułatwiać dzieciom dokonywanie wyborów, mających znaczenie dla ich obecnego i przyszłego życia, uświadamiać dzieciom zagrożenia, które mogą wystąpić w przedszkolu, domu, na drodze oraz ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci.

Przygotować dzieci do tego, by potrafiły współżyć z innymi, poznawać zasady dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo w sytuacjach. takich, będą mogły się nauczyć, jak radzić sobie z trudnościami,a w okresie dorastania i dorosłości, lepiej radzić sobie z problemami, kryzysami i skutkami spożywania alkoholu . Promować i kształtować zdrowy styl życia.

Program ten ma za zadanie ukierunkowanie dzieci na zdrowy styl życia poprzez aktywność ruchową, promocję zdrowego odżywiania oraz profilaktyki alkoholowej.