W poniedziałek (26.04.2010.) grupy starsze wzięły udział w przedszkolnym quizie, który miał za zadanie sprawdzić wiadomości przedszkolaków na temat dobrych manier i zasad bezpieczeństwa. Każdą grupę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Drużyny musiały rozwiązać kilka zadań, m.in.: ułożyć puzzle, historyjkę obrazkową, właściwie nakryć do stołu, ocenić zachowania przedstawione na ilustracjach, … Publiczność również odpowiadała na pytania związane z zachowaniem w różnych sytuacjach. Choć zadania nie należały do najłatwiejszych dzieci poradziły sobie z nimi znakomicie. Po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęły grupy: VII i VIII, a miejsce drugie (przegrywając zaledwie o 1 punkt)- grupy: IV i V. Na zakończenie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy dla swoich grup.