Drodzy Rodzice Kochane dzieci!

Dziś jak już wiecie mamy gimnastykę oraz plastykę, wykonamy dziś ćwiczenia z ostatniego tygodnia- które możecie wykonać w domku z rodzeństwem lub rodzicami. Jeżeli dziecko sygnalizuje  potrzebę odpoczynku- robimy krótką przerwę. Życzę miłej zabawy.

Nasz temat kompleksowy: Zdrowe odżywianie

1) Aktywność fizyczna –„ Wiosenna łąka”- rozwijanie aktywności w zabawie.

Pomoce: szarfa- jeśli nie mamy może to być bluzeczka

1.       „Schowaj się za drzewem”- zabawa orientacyjno- porządkowa . Dziecko przyjmuje rolę zwierzątka biegającego po pokoju, rodzic lub rodzeństwo przyjmuje rolę drzewa- stając w wybranym miejscu. Na hasło: „Biegamy po łące”- dziecko biega koło drzewa po całym pokoju. Na hasło „Schowaj się za drzewo” – dziecko staje z za plecami rodzica lub rodzeństwa. Po chwili następuje zamiana ról.

2.        „Patrzymy przez lornetkę”- ćwiczenie mięśni grzbietu i karku.

Dziecko leży przodem, z rękoma pod brodą. Na hasło „Patrzymy przez lornetkę”- unoszą klatkę piersiową, robią z dłoni lornetkę i naśladują wypatrywanie mieszkających na łące zwierząt. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy. Na hasło „Widzę zająca”- dziecko wstaje.

3.       „Skaczący zając”- ćwiczenie dużych grup mięśniowych.

Na hasło „Zajączki skaczą”- dziecko naśladuje skoki zająca, odrywa dłonie od podłogi, przenosząc je do przodu, jednocześnie prostując nogi. Następnie odbija się nogami od podłogi , podciągając je do rąk, aż do przysiadu podpartego.

4.       „Pracowity dzięcioł”- ćwiczenie kształtujące nawyk prawidłowej postawy.

Dziecko w siadzie skrzyżnym. Na hasło „Dzięcioł pracuje”- wykonuje energiczne skłony w przód, naśladując dzięcioła stukającego dziobem w drzewo.

5.       „Pogoń za liskiem”- ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Na polecenie Rodzica dzieci biorą szarfę lub bluzeczkę. Koniec szarfy wsuwają za gumkę od spodenek, będzie pełniła w zabawie funkcję lisiego ogona. Dziecko siada w siadzie klęcznym. Na hasło „Poluje na lisi ogonek”- dziecko ucieka po pokoju, rodzic łapie ogonek. Następnie zamiana ról.

6.       „Uwaga mrowisko”- ćwiczenie mięśni brzucha i stóp. Dziecko w siadzie skulnym podpartym. Na hasło „Zrzuć mrówki”- podkurczonymi palcami jednej stopy przesuwa po podudziu nogi przeciwnej, jakby chciał stracić mrówki.

7.       „Stary niedźwiedź mocno śpi”- zabawa przy piosence.

2) Zajęcia plastyczne: „ Kolorowe owoce”- wydzieranka.

Do wykonania pracy będą nam potrzebne: kolorowe kartki, klej, w załączniku szablon jabłka lub gruszki do wydruku.

Na początku wybieramy szablon gruszki lub jabłka. Z kolorowych kartek dobieramy odpowiednie kolory dla danego owocu, następnie rwiemy na małe kawałeczki kartkę w wybranym kolorze i kładziemy je np. do miseczki aby zachować porządek na naszym stoliczku. Gdy już mamy przygotowany materiał zaczynamy wyklejać jednakowymi kawałkami kolorowego papieru szablon owocu. Staraj się aby praca była wykonana dokładnie i estetycznie. Powodzenia!!!

Popołudnie:

Propozycja na dziś to bajka o Krzysiu, który był łakomczuchem oraz wykonanie książeczki o WITAMINACH, którą możecie także pokolorować. Materiały dostępne w załącznikach. My z Nastką także mamy swoją książeczkę 🙂

Pozdrawiamy wszystkie Kangurki, Pani Iza i Kinga 🙂