GRUPA III- Muchomorki

ŚRODA 01.04.2020

Temat: zdrowe odżywianie

Dzień dobry dzieciaki. Dziś jest środa- to na jaki dzień pokolorujecie swój kalendarz? Tak!!! Na pomarańczowo- brawo!!!

Dziś mamy muzykę, czyli chyba nasze ulubione zajęcia. Zapoznamy się z nową piosenką, będziemy rozwijać spostrzegawczość słuchową oraz zaproponuje Wam jakieś pyszne zdrowe przekąski.

1.      Na początek posłuchajcie piosenki „Leśne duszki”, spróbujcie określić jaki ma nastrój; czy jest wesoła czy smutna, określcie jej tempo; czy jest szybka czy wolna, posłuchajcie dokładnie jej słów i opowiedzcie rodzicom o czym ona jest. Bardzo was proszę słuchajcie jej codziennie, osłuchajcie się z melodią a w przyszłym tygodniu będziemy się jej uczyć śpiewać.

2.      „Wystukaj rytm”- Poproście do zabawy rodziców, a ponieważ w tym tygodniu mówimy o zdrowym odżywianiu to może do wystukiwania rytmów wykorzystacie przedmioty, które można znaleźć w kuchni? Może być to plastikowa miska, dwie łyżki, pokrywka…..

Zadanie polega na tym, że rodzic wystukuje dowolny rytm, wy dokładnie słuchacie i próbujecie go powtórzyć. Powodzenia!

3.      „Zdrowe przekąski”– Wykonajcie z rodzicami dowolną zdrową przekąskę, może to być sok, sałatka owocowa, owocowe chipsy, koktajl, zdrowa kanapka- postarajcie się wykonać je samodzielnie tylko z niewielką pomocą rodziców. ( My z Marysią zdecydowałyśmy, że zrobimy zdrowe lody malinowe)

JAK WASZE DANIE JUŻ ZJEDZONE, TO CZAS NA ODPOCZYNEK;-)

Po odpoczynku zapraszam Kochane Muchomorki do wykonania pracy zgodnie z instrukcją „Bocian” -instrukcja poniżej. Do tego zadania potrzebne nam będą  kółeczka: 1 duże białe, 1 małe białe, 1 małe czarne,1 biały prostokąt,  dwa czerwone trójkąty, dwa czerwone długie prostokąty ( to będą nogi). Proszę  rodziców o przygotowanie wcześniej materiałów. POWODZENIA.

A teraz zobaczmy jak dużo wiedzą Nasze Muchomorki o zdrowym odżywianiu.

Zapraszam do zabawy „Prawda czy fałsz”.

Rodzic czyta dzieciom hasła. Jeśli hasło jest prawdziwe, dziecko głośno klaszcze w dłonie.

Jeśli hasło jest fałszywe, dziecko głośno tupie nóżkami).

Lista haseł:

– Chipsy są zdrowe

– Coca-cola ma dużo witamin

– Twarożek ze szczypiorkiem jest dobrym pomysłem na śniadanie

– Hamburgery są niezdrowe

– Powinniśmy jeść jak najwięcej żelków i cukierków

– Myjemy owoce i warzywa przed jedzeniem

– Owoce i warzywa to bogate źródło witamin

– Należy obierać jabłko ze skórki

– Hamburgery mają dużo witamin

– Jabłka są niezdrowe

– Od coca-coli psują się zęby