MUCHOMORKI GRUPA III- PRACA ZDALNA

31 MARCA- wtorek

Temat: Zdrowe odżywianie

Kochane Dzieci jak już wiecie dziś mamy matematykę zajmiemy się dzisiaj doskonaleniem umiejętności dostrzegania rytmów i klasyfikowaniem.

1.      Na początek zabawa „Kubeczkowe rytmy”- zabawa rytmiczna z wykorzystaniem kubeczków po jogurtach. Dziecko otrzymuje jeden kubeczek po jogurcie, siada naprzeciwko Rodzica i naśladuje jego czynności; który za pomocą kubeczka próbuje wydobyć różne dźwięki: stuka w niego jednym palcem, całą dłonią, pociera kubeczkiem o podłogę itp. Następnie prosi, aby dziecko zagrał na kubeczku swój wymyślony rytm, w dowolny sposób.

2.      „Kolorowe witaminy”–  zabawa dydaktyczna, która polega na przyporządkowaniu warzyw i owoców, które mamy w domu( jeśli nie mamy możemy wykorzystać klocki) do krążków w odpowiednich im kolorach np. Rodzic rysuje na kartce papieru okręg w kolorze żółtym,  zielonym, czerwonym a zadaniem dziecka jest wybranie warzywa lub owoc u w tym kolorze i położenie go do danego okręgu. Następnie dziecko liczy w danym okręgu warzywa i owoce i określa ich liczebność , porównuje na „oko” których jest więcej np.-więcej jest owoców i warzyw żółtych.

3.      „Znajdź różnicę”- ćwiczenie spostrzegawczości . Na karcie pracy, która znajduje się poniżej znajdź 10  różnic między obrazkami. Jeśli nie jest możliwe wydrukowanie obrazka mam dla dziecka inne zadanie. Z pomocą rodziców wybieramy  5 par skarpetek i mieszamy je, zadaniem dziecka jest znalezienie każdej pojedynczej skarpetki do pary. Powodzenia!!!

TERAZ SOBIE ODPOCZNIJCIE, MOŻE POSŁUCHAJCIE MUZYKI?

Na zajęcia popołudniowe zapraszam do przygotowania kalendarza….pamiętajcie, że w naszym przedszkolu każdy dzień tygodnia ma swój kolor….Pamiętacie jaki?

„DNI TYGODNIA”

Poniedziałek- czerwony

Wtorek- niebieski

Środa- pomarańczowa

Czwartek- zielony

Piątek- żółty

Sobota i niedziela- biały

Poniżej przygotowałam dla Was kalendarz na cały miesiąc. Możecie go wydrukować, albo z pomocą rodziców narysować swój. Waszym zadaniem  jest codziennie zaznaczać odpowiednim kolorem jaki mamy dzień tygodnia i narysować jaka tego dnia jest pogoda. Pamiętajcie, że należy zrobić to codziennie!!! Powodzenia

„Wędrówki bociana” to kolejne zadanie dla Was! Przyjrzyjcie się ilustracjom i spróbujcie opowiedzieć co przedstawiają. Poukładajcie ilustracje w odpowiedniej kolejności i opowiedzcie przygody bociana. Możecie też obejrzeć wywiad z bocianem 😉 https://www.youtube.com/watch?v=PMUUm7Xx-Fw

POZDRAWIAMY! Pani Ania i Pani Kinga. Buziaki.