Muchomorki- grupa III

Czwartek 16.04.2020

Temat: dbam o ziemię

Cel: doskonalenie umiejętności starannego wykonanie pracy, doskonalenie umiejętności prawidłowego trzymanie kredki, rozwijanie umiejętności samodzielnego wycinania, wdrażanie do uważnego słuchania wiersza, doskonalenie umiejętności celowania, dostrzeganie piękna przyrody.

Dzień dobry kochane dzieci! Dziś czeka na was przede wszystkim praca plastyczna, ale do tego też inne zabawy i wspólne wyjście do lasu….Jesteście gotowi na spacer?

Jeszcze przez najbliższy tydzień będziemy rozmawiać o naszej planecie, o tym jaka jest piękna, o tym jak możemy o nią dbać żeby cieszyć się jej pięknem jak najdłużej, a więc do dzieła.

Najpierw proszę wysłuchajcie wiersza A. Widzowskiej „ Przyjaciele przyrody”. Porozmawiajcie z rodzicami lub rodzeństwem na temat: co robią przyjaciele przyrody?

My, przedszkolaki na ziemskiej kuli,

wiemy, że Ziemię trzeba przytulić,

zadbać o lasy, powietrze, wodę,

kwiaty, zwierzęta –całą przyrodę!

To źle marnować wodę w kąpieli

od poniedziałku aż do niedzieli.

Po co bez przerwy nurkować w wannie?

Lepiej z prysznica zrobić fontannę!

Torba foliowa szczerzy zębiska.

–Jestem z plastiku, sztuczna i śliska.

Gdy będę plackiem leżeć na wodzie,

fokom i żółwiom chętnie zaszkodzę!

–Ja także! –wrzeszczy ze szkła butelka.

–W lesie się smażę niczym iskierka,

a gdy rozgrzeję się jak ognisko,

pożar wywołam i spalę wszystko!

–Czy wy nie wiecie, okropne śmieci,

że na planecie mieszkają dzieci?

Szust! Posprzątamy bałagan wielki,

osobno papier, plastik, butelki!

Pstryk! Pamiętamy, by gasić światło,

wiemy, że pożar wywołać łatwo,

a gdy widzimy sarenkę w lesie,

to nie wrzeszczymy, aż echo niesie!

Ten, kto przyrodę niszczy i truje,

niech się kolcami jeża pokłuje!

Teraz zapraszam was do zabawy  „Wrzuć do kosza”- zabawa kształtująca celowanie. Przygotujcie sobie pluszakmi, albo kulki z papieru, poproście rodziców o miskę lub plastikowe wiaderko, zróbcie duże 4 kroki od wiaderka i próbujcie rzucać tak, aby trafić do celu, powodzenia.

Waszym kolejnym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej „Ziemia jest nasza”- należy pokolorować kontury ziemi kredkami ołówkowymi, na czerwonej kartce odrysujcie i wytnijcie swoje dłonie- możecie poprosić rodziców o pomoc, przyklejcie swoje dłonie na kartkę, a następnie przyklejcie na nich wyciętą wcześniej ziemię…. Jeżeli macie swój pomysł na wykonanie tej pracy to skorzystajcie z niego, miłej zabawy!!!

Na koniec chciałabym zabrać Was na wycieczkę do lasu, mam nadzieję, że uda nam się niedługo pojechać naprawdę. Popatrzcie jaka nasza przyroda jest piękna….

Ściskam Was mocno- Pani Ania!