30.03.2020r.- poniedziałek

Grupa VII Żuczki

Temat kompleksowy : Zdrowe odżywianie.

Cele:

• Poszerzenie wiadomości dzieci w zakresie zdrowego ożywiania.
  • Propagowanie zdrowego stylu życia u dzieci i ich rodzin.
  • Doskonalenie sprawności fizycznej dzieci.
  • Wyzwalanie aktywności twórczej przy muzyce.
  • Rozwijanie poczucia rytmu.
  • Rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności oraz ekspresji plastycznej.
  • Rozwijanie empatii.

Drodzy rodzice! Kochane Dzieci!

W tym tygodniu zaczynamy bardzo ważna dla nas tematykę związaną z naszym zdrowiem. Poniedziałek mamy aktywność plastyczna i muzyczną.

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe, które mogą w przyszłości odbić się negatywnie lub pozytywnie na zdrowiu naszych dzieci. Wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka. Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat więc w realizację wprowadzania zdrowego odżywiania dzieci.

1. Zestaw ćwiczeń porannych realizujemy przez cały tydzień. Załączniki nr 3.
  2. Zabawa „Prawda czy fałsz”. Czytamy dzieciom hasła. Jeśli hasło jest prawdziwe, dzieci głośno klaszczą w dłonie. Jeśli hasło jest fałszywe, dzieci głośno tupią nóżkami). Lista haseł:
  • Chipsy są zdrowe.
  • Coca-cola ma dużo witamin.
  • Twarożek ze szczypiorkiem jest dobrym pomysłem na śniadanie.
  • Hamburgery są niezdrowe.
  • Powinniśmy jeść jak najwięcej żelków i cukierków.
  • Myjemy owoce i warzywa przed jedzeniem.
  • Owoce i warzywa to bogate źródło witamin.
  • Rodzinny słoik szczęścia” – wrzucajcie do niego karteczki zapisane chwilami do zapamiętania.
  • Pudełko “ochów i achów” – przeróbcie pudło po butach na skarbiec zachwytu. Wrzucajcie do niego przedmioty, które przypominają Wam ważne momenty, zdjęcia albo kartki, na których zapiszecie to, co Was danego dnia zachwyciło.
  • Kwiat wdzięczności” – narysujcie kwiat, a w jego środku wpiszcie imię osoby, której będzie dotyczył. Dorysujcie płatki, a w każdym z nich to, za co jesteście tej osobie wdzięczni, jak wzbogaciła Wasze życie.

Pozdrawiam Was kochani ! Do jutra 🙂 Pani Ada