W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy V wybrały się na bardzo długi jesienny spacer. Pogoda bardzo nam sprzyjała. Podczas spaceru doskonaliliśmy umiejętność rozpoznawania drzew, a także zmysłowo poznawaliśmy liście drzew i ich owoce (poprzez dotyk). Do wspólnego koszyka wrzucaliśmy znalezione dary jesieni. Po powrocie do przedszkola postanowiliśmy wykonać albumy liści znalezionych w parku. Pracę wykonywaliśmy w parach. Praca nie należała do najłatwiejszych, gdyż tym razem przyklejaliśmy liście i ich owoce nie klejem, a przy użyciu taśmy. Poprzez współpracę przekonaliśmy się, jak dużo łatwiej wykonać pracę przy pomocy kolegi/koleżanki. Dzieci samodzielnie podzieliły się pracą- przyklejały liście i ich owoce, wycinały napisy i przyporządkowywały je do odpowiednich stron albumu. Na koniec dzieci przeplatały wstążeczkę w celu połączenia stron albumu. Praca ta przyniosła nam wiele radości i satysfakcji! Na zakończenie przeprowadziliśmy refleksję na temat efektów wykonanych prac- odpowiedzi dzieci zaskakują i są bardzo przemyślane!