Dzieci z naszej grupy uwielbiają zabawy z wykorzystaniem piasku kinetycznego. Taka zabawa to wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe. Jest to jedna z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy każdego dziecka oraz wspaniała forma relaksu. Ruchomy piasek to mieszanka czystego naturalnego piasku nietoksycznego i polimeru, który łączy ze sobą pojedyncze ziarenka masy piaskowej. Dzięki temu piasek się nie rozsypuje, a konsystencją przypomina masę niezwykle przyjemną w dotyku. Z piasku oprócz robienia babek, możemy budować rozmaite zamki, budowle i labirynty. To bardzo prosta zabawa nawet dla najmłodszych dzieci, a daje dużo frajdy i trenuje małą motorykę dziecka. Krokodylki polecają wszystkim taka manualną zabawę.