TYGRYSKI już doskonale wiedzą co oznacza SAMODZIELNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ oraz WSPÓŁPRACA. Chętnie współdziałają podczas wykonywania zadań grupowych, wykonują prace z instrukcją, planują przebieg dnia oraz pełnią dyżury. Uwielbiają także zaznaczać pogodę i określać swój nastrój na wizualizacji oraz planować zadania na tablicy daltońskiej. Ostatnio dzieci wspólnie wykonały piramidę zdrowia,  gdzie każdy mógł dołożyć swój element. Dzięki realizacji Planu Daltońskiego w naszej grupie, każde dziecko odczuwa satysfakcję z samodzielnie wykonanych zadań, uczy się planowania własnych działań, niesienia pomocy innym oraz jej przyjmowania, a także sprawiedliwej samoooceny wykonanych zadań. Te umiejętności przełożą się na dalszy etap nauki w szkole.:)