W środę – 21.10.2009 w grupie I odbyła się pogadanka na temat Zdrowego odżywiania się rozmawialiśmy o owocach i warzywach oraz korzyściach jakie płyną z picia naturalnych soków, witaminach, a na końcu z pomocą naszych kochanych i niestrudzonych pań zrobiliśmy pyszne soczki z warzyw i owoców.

Lustereczko, lustereczko,
powiedz przecie,
co najzdrowsze jest na świecie?
Jak to, to wy nie wiecie?
Owoce i warzywa są najważniejsze
w naszej zdrowej diecie!!!

Pamiętaliśmy również o naszych rodzicach i oni także mogli skosztować naszego soczku, specjalnie dla nich przygotowaliśmy kącik do degustacji soczku.
Tak spędzony dzień w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości, pozytywnych wrażeń, a co najważniejsze przyczynił się do wzrostu świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania.
Teraz już wiemy że spożywanie warzyw i owoców przynosi same korzyści dla naszego zdrowia.

Witaminki, witaminki dla chłopczyka
i dziewczynki i dla ciebie też.
Jedz je właśnie kiedy chcesz.

Jedz marchewkę i jabłuszka,
Żeby mieć uśmiech wspaniały,
a jedzenie nic nie szkodzi,
gdy się do przedszkola chodzi.

Wychowawca:
Żaneta Tomczak Piekiełko