W ostatnim tygodniu tematem zajęć  w naszej grupie są warzywa i owoce. Podczas spaceru do pobliskich ogrodów udało nam się znaleźć jabłonkę oraz gruszę, dzieci jedną wypatrzyły w naszym ogrodzie przedszkolnym, a gruszki które znaleźliśmy zanieśliśmy do kącika tematycznego.  Podczas zajęć plastycznych dzieci miały za zadanie wykonać z masy solnej owoce i warzywa. Na początku wspólnie zastanowiliśmy się z czego składa się masa solna i co nam będzie potrzebne. Dzieci są bardzo spostrzegawcze i od razu powiedziały, że z soli jak sama nazwa wskazuje, po krótkich namysłach do soli dołożyliśmy mąkę oraz olej i wodę. Następnie wymieszaliśmy wszystko, stopniowo łącząc składniki. Z pomocą pani dzieci formowały ciasto. Po przygotowaniu masy mogliśmy zabrać się do pracy. Każdy miał za zadanie przygotować jedno warzywo i jeden owoc. Następnie dzieci malowały swoje prace farbą. Choć owoce i warzywa wyglądały jak prawdziwe to niestety ale do jedzenia się nie nadawały, mogliśmy tylko podziwiać naszą pracę w kąciku tematycznym.