W ubiegłym tygodniu naszym motywem przewodnim było zdrowie. W ramach zajęć plastyczno-technicznych postanowiliśmy wykonać piramidę zdrowia. Zadanie to wykonywaliśmy w parach. Na początku omówiliśmy poszczególne szczeble piramidy zdrowia, wskazaliśmy co jest podstawą utrzymania zdrowia, jakich pokarmów powinniśmy zjadać najwięcej, jakich najmniej, a także omówiliśmy zasady prawidłowo zbilansowanej diety. Następnie zabraliśmy się do pracy. Dzieci dobrały się w pary- zgodnie z wizualizacją i rozpoczęły wykonywania zadania: podzieliły sobie zadanie na etapy, podzieliły się pracą i wykonywały piramidę zdrowia (kolorowały produkty spożywcze, wycinały i przyklejały je w odpowiednie miejsce piramidy). Zadanie nie należało do najłatwiejszych, gdyż mieliśmy bardzo dużo produktów. W naszej Sali w różnych miejscach były rozłożone piramidy zdrowia, które miały ułatwić nam wykonanie zadania- podchodziliśmy do piramid i sprawdzaliśmy w którym miejscu należy przykleić dany produkt. Na zakończenie sprawdzaliśmy poprawność wykonanej pracy a także ocenialiśmy stopień trudności zadania. Piękne prace można podziwiać na wystawie w szatni przedszkola! Nasze dzieci zdobywają coraz więcej umiejętności i świetnie radzą sobie z wykonywaniem zadań w parach!