W ostatnim tygodniu głównym tematem naszych zajęć było przygotowanie się na przyjście Św. Mikołaja. Rozmawialiśmy o miejscu w którym mieszka Mikołaj, szukaliśmy na mapie. Dzieci  uczyły się wiersza na pamięć pt „ Witaj Mikołaju”  oraz wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne  takie jak rysowanie po śladzie choinki, a także ćwiczenia na spostrzegawczość- łączenie obrazków Mikołaja z pasującym do niego butem.  Dzieci wykonały również pracę plastyczną – sylwetę Mikołaja wg instrukcji w kąciku pracy z instrukcją. W sali zabrakło jeszcze jednego elementu- choinki, dzieci stwierdziły, że Mikołaj nie ma gdzie zostawić prezentów dlatego musimy ubrać choinkę. Środa była dla dzieci dniem bardzo ciekawym i pełnym wrażeń .Dzieci wspólnie z panią ubierały choinkę, przedszkolaki podzieliły się na zespoły; jeden zespół ubierał choinkę z przodu, drugi  z tyłu, a trzeci z dołu,  do ubrania choinki na górze dzieci wyznaczyły panie. Takim sposobem w naszej sali stanęła pięknie przybrana choinka.